پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تأکید معان اول رئیس جمهور بر توسعه آبخیزداری
بازدید : 41 16 دی 1400 ساعت 17:5 شماره :92603

تأکید معان اول رئیس جمهور بر توسعه آبخیزداری

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در ستاد مدیریت بحران استان کرمان بر توسعه فعالیت‌های آبخیزداری تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، محمد مخبر با اشاره به اینکه هم اکنون در یک منطقه در طول سال هم خشکسالی داریم و هم سیل، بر توسعه فعالیت‌های آبخیزداری برای حل این مشکل تأکید کرد.
معاون اول رئیس‌جمهور اضافه کرد: موضوع سیل‌بند هم از طریق وزارت جهاد کشاورزی پیگیری می‌شود؛ هم هوایی و هم روی نقشه دیدیم این ۱۰۰ کیلومتر اگر سیل‌بند تعبیه شود همه این شهرهای پایین‌دست از سیل در امان می‌مانند.
مخبر در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خسارات وارده به کشاورزی منطقه و مناطق مسکونی گفت: هر جا عملیات آبخیزداری انجام شده، شاهد خسارات کمتری هستیم و باید این اقدامات مجددا با سرعت بییشتری توسعه یابد.
وی ادامه داد: مردم آسیب‌های زیادی دیدند، منازل، دام و کشاورزی مردم و روزهای سختی را می‌گذرانند و ما موظف هستیم به‌سرعت به این وضعیت رسیدگی کنیم؛ خصوصاً برخی منازل با تعمیرات جدی امکان سکونت دارند که باید فوری انجام شود.
معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: تصمیمات خوبی در بحث بازسازی قنوات، لایروبی رودخانه‌ها، استمهال وام‌ها اعطای وام‌های بلاعوض، تعمیر مسکن و... گرفته شد و امیدواریم به‌سرعت در جمع‌بندی مناسبی به مردم کمک کنیم.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :