پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و هئیت همراه از پروژه های پخش سیلاب شهرستان فاریاب
بازدید : 20 18 شهريور 1400 ساعت 16:40 شماره :88656

بازدید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و هئیت همراه از پروژه های پخش سیلاب شهرستان فاریاب
‍ 
به گزارش خبرنگار پیام طبیعت، ظهر امروز دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در ادامه سفر خود به شهرستان فاریاب به اتفاق حجت الاسلام و المسلمین حسینی زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این اداره کل، علی نیک نفس فرماندار، حجت الاسلام و المسلمین گروهی امام جمعه و بهرام سالاری رئیس دادگستری
 شهرستان فاریاب و هئیت همراه از پروژه های پخش سیلاب سایت ۱، ۲ و ۳ این شهرستان بازدید بعمل آوردند.

دکتر احمدی در حاشیه این بازدیدها به نقش مهم پروژه های آبخیزداری اشاره کرد و گفت: پروژه های آبخیزداری در افزایش پوشش گیاهی و جلوگیری از مخاطرات و کاهش خسارات ناشی از سیلاب ها نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه های آبخیزداری به صرفه و اقتصادی است افزود: با اجرای این پروژه ها تا حد زیادی به ویژه در مواقع بحران و با کمترین هزینه از خسارت های مالی و جانی پیشگیری می شود.

دکتر احمدی، گفت: پروژه های پخش سیلاب سایت ۱، ۲ و ۳ شهرستان فاریاب با حجم ۱۴۳۸۵۵ مترمکعب عملیات خاکی و ۶۶۵۶ مترمکعب عملیات سنگی ملاتی با اعتباری بالغ بر ۷۴ میلیارد ۸۷۲ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی می باشد.

گفتنی است دکتر احمدی و هیئت همراه در ادامه از پروژه بیولوژیک و جنگلکاری حوزه آبخیزشهری این شهرستان نیز بازدید بعمل آوردند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :