پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ائمه جمعه در ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی نقش مهمی ایفا می کنند
بازدید : 24 18 شهريور 1400 ساعت 14:34 شماره :88654

ائمه جمعه در ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی نقش مهمی ایفا می کنند
‍ 
صبح امروز دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان به اتفاق حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این اداره کل و جمعی از همکاران خود با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان فاریاب با حجت الاسلام والمسلمین گروهی دیدار و گفتگو کردند.

دکتر احمدی در این دیدار با تأکید بر فرهنگ سازی حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی گفت: حفاظت از منابع طبیعی باید با اشاعه فرهنگ بهره برداری اصولی در جهت توسعه پایدار نهادینه شود که در این خصوص ائمه جمعه می توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های ملی و انفال ایفا نمایند.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات این اداره کل در بخش های مختلف در شهرستان فاریاب پرداخت و گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یک دستگاه حاکمیتی بوده که وظیفه حفاظت از انفال و بیت المال را برعهده دارد و ما در این راستا تلاش میکنیم تا امانتدار خوبی برای نسل های آینده باشیم.

دکتر احمدی با اذعان به این مطلب که منابع طبیعی متعلق به همه آحاد مردم است اظهار داشت: حفاظت از جنگل ها و مراتع یک وظیفه همگانی است و با توجه به وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی بایستی همه مردم و ارگانها و نهادهای جامعه در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و انفال همکاری و مساعدت داشته باشند.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین گروهی امام جمعه شهرستان فاریاب با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی نیازمند مشارکت مردم است، افزود: حفظ عرصه عظیم و پهناور منابع طبیعی تنها با مجموعه کارکنان منابع طبیعی تحقق نمی‌یابد و لازم است مردم پای کار بیایند و تحقق این امر نیز نیازمند فرهنگ سازی و تبیین بیشتر اهمیت موضوع برای مردم است.

وی افزود:ما به عنوان خطیب نماز جمعه و جماعات فرهنگ سازی در این خصوص را وظیفه خود می دانیم چرا که خود به آن واقف هستیم و حتما در این خصوص همکاری لازم را انجام خواهیم داد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :