پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استقرار ۳۲ اکیپ یگان حفاظت منابع طبیعی در جنوب کرمان
بازدید : 13 13 فروردين 1400 ساعت 13:29 شماره :84098
همزمان با روز طبیعت صورت گرفت
استقرار ۳۲ اکیپ یگان حفاظت منابع طبیعی در جنوب کرمان
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: ۳۲ اکیپ ثابت و سیار برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی منطقه جنوب کرمان امروز در روز طبیعت موسوم به سیزده به در فعال هستند.
 به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان، سرهنگ خانباز امیرافضلی در بحث تدابیر اتخاذ شده برای روز طبیعت اظهار داشت: فرماندهان نیروی انتظامی هفت شهرستان جنوبی کرمان آمادگی خود را برای همکاری با رؤسای اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری و فرماندهان پاسگاه‌های ویژه حفاظت از منابع طبیعی اعلام کردند.

وی بیان داشت: همچنین با دادستان‌های حوزه قضایی در راستای برخورد با افراد سودجو که ممکن است در ایام تعطیلات نوروز به ویژه روز طبیعت مبادرت به تخریب، تصرف و حریق های احتمالی، قاچاق گیاهان دارویی و چوب جنگلی کنند، هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

امیرافضلی در بحث جوامع محلی و مشارکت‌های مردمی تصریح کرد: بخشداری‎ها، دهیاری‎ها و شوراهای اسلامی روستاها نیز برای جلوگیری از تصرف‌های عدوانی و آتش‌سوزی‎های غیر مترقبه همکاری لازم را با مسؤولان انجام می‌دهند.

سرهنگ امیرافضلی از فعالیت اکیپ‌های ثابت و سیار گشت و مراقبت یگان حفاظت در سیزده به در امسال خبر داد و عنوان کرد: ۳۲اکیپ ثابت و سیار برای مقابله با جرائم عرصه‌های منابع طبیعی منطقه جنوب کرمان امروز فعال هستند.

وی ابراز داشت: مردم منطقه جنوب کرمان می‌توانند، طی تماس با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ کد امداد جنگل و مرتع به صورت ۲۴ ساعته هرگونه اقدام غیر قانونی نسبت به منابع طبیعی را از جمله در بحث قاچاق محصولات جنگلی، تصرف‌ عدوانی، قطع درختان، آتش‌سوزی و ... گزارش دهند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :