پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هرگونه تجمع در پارک‌های جنگلی، جنگل‌ها و مراتع جنوب کرمان در روز طبیعت ممنوع است.
بازدید : 19 12 فروردين 1400 ساعت 14:31 شماره :84096

هرگونه تجمع در پارک‌های جنگلی، جنگل‌ها و مراتع جنوب کرمان در روز طبیعت ممنوع است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در گفتگو با خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان ضمن قدردانی از تلاش‌های مدافعان سلامت در بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: سیزده بدر امسال هرگونه تجمع در پارک‌های جنگلی، جنگل‌ها و مراتع جنوب کرمان ممنوع است.

وی با آرزوی سلامتی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: در روز طبیعت هر ساله مردم عزیز ایران برای رهایی از هیاهوی دنیای ماشینی و شهر نشینی و به پاسداشت سنت باستانی سیزده بدر، به دامان طبیعت پناه می برند تا ضمن پیوندی دوباره با آن در کنار گلها، گیاهان، چشمه‌ها و جویبارها آرامش پیدا کرده و از این مواهب الهی بهره‌مند شوند، اما امسال بر اساس تأکید ستاد ملی مبارزه با کرونا برای جلوگیری از شیوع این بیماری منحوس، درب تمام پارک‌های جنگلی به‌ روی مردم بسته شده است تا امن ترین نقطه برای ما خانه و کانون گرم خانواده باشد.

دکتر احمدی افزود: تجمع بی مورد در جنگل‌ها و مراتع علاوه بر احتمال شیوع بیماری کرونا، ممکن است بر اثر بی مبالاتی برخی از طبیعت گردان موجب تخریب درختان و گیاهان شود لذا تجمع و تردد های بی مورد به جنگل‌ها و مراتع که با هدف تفریح و سرگرمی انجام می‌شود، مطلقاً ممنوع است.

وی با اشاره بر لزوم حفاظت همه جانبه از عرصه‌های منابع طبیعی خاطرشان کرد: گرچه عده ای از افراد فرصت طلب و سودجو از تعطیلات عید نوروز برای تعرض به اراضی ملی استفاده می کنند، اما هوشیاری مأموران یگان حفاظت از منابع طبیعی و همچنین همکاری بی نظیر مردم در ارسال گزارشات خود از طریق سامانه ۱۵۰۴ به عنوان کد امداد جنگل ومرتع- باعث شده تاکنون دست متجاوزان به عرصه های ملی کوتاه بماند.

وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه در سال جدید افزود: از کلیه مردم طبیعت دوست جنوب کرمان به عنوان حافظان اصلی عرصه‌های منابع طبیعی خواهشمندیم هر گونه آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، چوب درختان جنگلی و زغال حاصل از آن را با شماره تماس ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن با متخلفین و متجاوزین به عرصه های ملی برخورد قانونی صورت پذیرد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :