پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۳۲ تیم منابع طبیعی جنوب کرمان در روز طبیعت فعالیت می کنند.
بازدید : 16 11 فروردين 1400 ساعت 18:25 شماره :84093

۳۲ تیم منابع طبیعی جنوب کرمان در روز طبیعت فعالیت می کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان *از فعالیت ۳۲ تیم منابع طبیعی در روز طبیعت برای حفظ عرصه های جنگلی و مرتعی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

حمزه احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان این تیم ها را شامل ۲۲ اکیپ تخصصی پیشگیری و اطفاء حریق و ۱۰ اکیپ مردمی از همیاران طبیعت و محافظان افتخاری آموزش دیده دانست و بر حفظ منابع طبیعی در روز طبیعت(۱۳ فروردین) تاکید کرد.

وی از آمادگی کامل نیروهای یگان حفاطت اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان در روز طبیعت خبر داد و گفت: این نیروها در راستای حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی منطقه جنوب کرمان گشت زنی مداوم دارند.

احمدی هدف از آمادگی یگان حفاظت و استقرار تیم های منابع طبیعی را پیشگیری از هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و همچنین کنترل و اطفاء حریق عرصه های جنگلی و مرتعی در مناطق حساس و بحرانی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه روز طبیعت، روز آشتی مردم با طبیعت است، منابع طبیعی را یک نعمت خدادادی برشمرد و گفت: هر فرد وظیفه دارد تا به منظور حفظ حیات همه موجودات به ویژه جامعه بشری نسبت به حفاظت و حراست از جنگل ها و مراتع تلاش کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: مردم در روز طبیعت با حفظ بهداشت عرصه های جنگلی و مرتعی از رها کردن هرگونه زباله، کندن سرشاخه‌ درختان و قطع بوته ها و روشن کردن آتش در نزدیکی آن ها به شدت اجتناب کنند.

وی اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی در هفت شهرستان جنوبی کرمان با همکاری همیاران طبیعت و محافظان افتخاری ضمن گشت و مراقبت مستمر در عرصه های ملی با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به همشهریان برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی فعالیت می کنند.

احمدی بیان کرد: مردم طبیعت دوست با رعایت اصول حفظ و نگهداری منابع طبیعی، از آسیب رساندن به درختان و بوته ها و آلوده کردن محیط زیست خودداری کنند.

 وی گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف اراضی ملی و یا آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی مراتب را از طریق شماره تماس ۱۵۰۴ و یا ۱۳۹ به فرماندهی یگان حفاظت این اداره کل اطلاع دهند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :