پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تشدید نظارت و پایش عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان در ایام تعطیلات نوروز
بازدید : 24 2 فروردين 1400 ساعت 0:15 شماره :83958

تشدید نظارت و پایش عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان در ایام تعطیلات نوروز
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در پایش عرصه های منابع طبیعی منطقه تپه قوچان شهرستان جیرفت از تشدید نظارت و پایش عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان؛ سرهنگ امیرافضلی در حاشیه پایش عرصه های منابع طبیعی منطقه تپه قوچان شهرستان جیرفت گفت: *این پایش با هدف جلوگیری و پیشگیری از هر گونه حوادث، تخلفات و جرائم مرتبط با عرصه های طبیعی این منطقه انجام شد.

وی افزود: در راستای اجرای قانون تبصره یک ماده ۵۵، هرگونه تخریب، تصرف و ساير تخلفات در عرصه‌هاي ملی به صورت پایش هوایی رصد مي‌گردد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، اظهار کرد: همزمان با تعطیلات نوروزی و به منظور پیشگیری از هرگونه تخلف و تصرف بر روی اراضی ملی و برخورد قانونی با سوء استفاده کنندگان احتمالی، رصد عرصه های ملی در قالب اکیپ های گشت و مراقبت در دستورکار جدی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان قرار گرفته و تا پایان تعطیلات همچنان ادامه خواهد داشت.

وی از عموم مردم طبیعت دوست درخواست کرد: با رعایت اصول حفظ و نگهداری منابع طبیعی، از آسیب رساندن به درختان، جنگل ها، مراتع و دیگر عناصر طبیعت و آلوده کردن محیط زیست خودداری کنند و ضمن پاسداشت طبیعت و پرهیز از آلودگی و تخریب عرصه های طبیعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی، مرتعی و اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت این اداره کل اطلاع  دهند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :