پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مشارکت جوامع محلی در حفاظت و حمایت از عرصه های ملی بویژه در تعطیلات پیش رو‍ ‍ ‍
بازدید : 25 30 اسفند 1399 ساعت 12:44 شماره :83949

مشارکت جوامع محلی در حفاظت و حمایت از عرصه های ملی بویژه در تعطیلات پیش رو‍ ‍ ‍
بازدید فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان از اراضی ملی زیرکوه میجان شهرستان جیرفت

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان؛ صبح امروز سرهنگ امیرافضلی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از اراضی ملی زیر کوه دهستان میجان شهرستان جیرفت بازدید بعمل آورد و از نزدیک با اهالی روستا و کشاورزان این منطقه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سرهنگ امیرافضلی ضمن تأکید بر لزوم مشارکت جوامع محلی در حفاظت و حمایت از عرصه های ملی بویژه در تعطیلات پیش رو، نسبت به تعیین حد و مرز اراضی ملی و مستثنیات و عدم تجاوز به اراضی ملی تاکید و حاضرین را  توجیه کرد و همچنین در همین راستا از یک باب ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری بعمل آورد.

 وی با اشاره به آسیب های چون تخریب مراتع و جنگل ها، افزود: باید با برنامه ریزی مناسب و فرهنگ سازی جهت عدم ساخت و ساز و کاهش آسیب های چون حریق در مراتع و جنگل ها اقدام شود.

سرهنگ امیرافضلی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت دوست میتوانند در تماس با "شماره های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع ادارهڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان" گزارشها و اخبار خود را در زمینه آتشسوزی عرصههای منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاعرسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبرانناپذیر به عرصههای مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :