پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۲۸ اکیپ اطفا حریق در عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان فعال است
بازدید : 34 27 اسفند 1399 ساعت 12:55 شماره :83893

۲۸ اکیپ اطفا حریق در عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان فعال است

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت به نقل از ایرنا؛ حمزه احمدی  افزود: ادارات منابع طبیعی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در زمینه پیشگیری و اطفا حریق در آمادگی کامل هستند.

وی صیانت از منابع طبیعی را با مشارکت جوامع محلی امکان‌پذیر دانست و وسعت عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان را سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار اعلام کرد.

وی اظهار داشت: ۴۸۳ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این منطقه را جنگل و یک میلیون و ۹۴۱ هزار هکتار را مراتع تشکیل داده که با توجه به کاهش بارندگی در سال جاری و گرم شدن هوا خطر وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی بیشتر خواهد شد. 

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط تمهیدات ویژه ای در زمینه پیشگیری و اطفا به موقع حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی منطقه جنوب کرمان اتخاذ شده است.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی را در زمینه حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بویژه آتش سوزی های احتمالی، بسیار مهم و مؤثر دانست و بهترین حافظان جنگل ها و مراتع را مردم اعلام کرد.

وی گفت: اقدامات پیشگیرانه، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی برای مقابله به موقع با آتش سوزی های احتمالی با توجه به وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی و امکانات و تجهیزات محدود در جنوب کرمان از اهمیت خاصی برخوردار است.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :