پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان برگزار شد.
بازدید : 174 28 آبان 1399 ساعت 8:22 شماره :79136

جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان برگزار شد.
صبح امروز جلسه شورای معاونین اداره ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان، به ریاست دڪتر احمدی مدیرڪل در سالن اجتماعات زنده یاد مهندس بهبودی برگزار شد.

در این نشست که با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل، معاونین و رؤسای ادارات ستادی و روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های کهنوج، فاریاب و منوجان برگزار شد، گزارش پیشرفت فیزیکی و ریالی طرحها و پروژه ها از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ملی و استانی در دستور کار جلسه قرار گرفت و در ادامه روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های حاضر در جلسه گزارش پیشرفت طرح ۹ در ۹۹ خود را ارائه کردند.

در این جلسه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان ضمن تاکید به اجرای طرح زراعت چوب و لزوم انجام آن گفت: این طرح بایستی با رويكرد جلب مشاركت مردم و استفاده از آبهای نامتعارف و كاشت و پرورش درختان سريع الرشد همچون اکالیپتوس، گز و صنوبر اجرا شود.

حمزه احمدی با اشاره به نهایی شدن تسهیلات زراعت چوب، ‌استفاده از دو ظرفیت احیاء و بازسازی عرصه های معدنی و همچنین احداث کمربند سبز حفاظتی را در پیشبرد این طرح موثر قلمداد کرد.

وی ضمن تاکید به نظارت دقیق و مستمر بر روند اجرای پروژه ها  خواستار مستندسازی فعالیتها به صورت مکان محور شد و همچنین بر تصویرسازی پروژه ها قبل، در حین اجرا و بعد از اجرا به منظور معرفی و نشان دادن اثربخشی آنها شد.

دکتر احمدی با اشاره به اهمیت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و جلوگیری از هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی به تشکیل پرونده قضایی اراضی رفع تصرف شده تاکید کرد.

تعیین تکلیف پرونده های ماده واحده، پیگیری و اجرایی نمودن بندهای تفاهمنامه با راه و شهرسازی، تسریع در اجرای اقدامات بیولوژیک، ثبت همیاران طبیعت در سامانه، تکریم ارباب رجوع، حفظ اموال و صرفه جویی در استفاده و همچنین اجرای سریعتر طرح کاداستر برخی دیگر از موارد مورد تاکید دکتر احمدی در این جلسه بود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :