پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز بذر پاشی در مراتع جنوب کرمان
بازدید : 190 17 آبان 1399 ساعت 8:4 شماره :78906

آغاز بذر پاشی در مراتع جنوب کرمان
حمزه احمدی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری جنوب استان کرمان در گفتگو با خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان با اعلام اینکه بذرپاشی در سطح بیش از 6 هزار هکتار از مراتع جنوب استان کرمان آغاز شده است گفت: در سطح بیش از 2 هزار و 500 هکتار توسط خود اداره کل منابع طبیعی وآبخیز داری جنوب استان کرمان در حال انجام است.

وی افزود: در سطح 4 هزار 534  هکتار هم توسط بهره برداران طرف قرارداد باید احیا و بذرپاشی انجام شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به اینکه بهره برداران هر ساله دوبرابر مساحت قرارداد خود تعهد دارند احیاء و بذر پاشی انجام دهند بیان کرد: خوشبختانه بهره برداران ما همکاری خیلی خوبی در این زمینه داشتند.

احمدی اظهار کرد: بیشتر گونه هایی که در جنوب استان کرمان بذر پاشی می شود آنغوزه، وشاء(اشترک)، درمنه و آویشن است.

وی با اعلام اینکه در مراتع  شهرستان های جیرفت، فاریاب و عنبرآباد بیشرین بذر پاشی انجام می شود گفت: بذر پاشی از اواسط پاییز شروع می شود وتا پایان ماه اسفند با توجه به بارش باران و فصل مناسب ادامه دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه از کلیه بهره برداران، کوهنوردان، عشایر، گردشگران طبیعت، همیاران و دوست داران طبیعت جهت مکانیابی مرتع گیاهان دارویی از جمله آنغوزه، وشاء، بابونه، آویشن کوهی، کرفس کوهی و کلپوره خواستار همکاری هستیم افزود: با شناسایی این ذخیرگاه ها در سطح منطقه می توان جهت حفظ، اصلاح و توسعه و بهره برداری اصولی از این مراتع برنامه ریزی لازم را انجام داد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :