پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با دستور مقام قضایی یک باب ساختمان احداث شده در اراضی ملی پاکوه سفید دلفارد شهرستان جیرفت با ۵۰ مترمربع زیر بنا تخریب شد.
بازدید : 157 13 آبان 1399 ساعت 10:57 شماره :78708

با دستور مقام قضایی یک باب ساختمان احداث شده در اراضی ملی پاکوه سفید دلفارد شهرستان جیرفت با ۵۰ مترمربع زیر بنا تخریب شد.

فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اعلام این خبر گفت: فردی با وجود اخطارهای مکرر و آگاهی از ملی بودن عرصه، اقدام به ساخت و ساز و تصرف اراضی ملی روستای پاکوه سفید منطقه دلفارد نموده بود که پس از پیگیری های مکرر قضایی، حکم تخریب و رفع تصرف اراضی ملی از ناحیه مراجع قضایی شهرستان جیرفت صادر شد و پس از اجرای حکم و تخریب ساختمان مذکور از اراضی ملی رفع تصرف به عمل آمد.

سرهنگ امیرافضلی همچنین اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال روز گذشته ۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی روستای سربیژن بخش ساردوئیه این شهرستان ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد.

سرهنگ امیرافضلی با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد: هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد.

وی همکاری مردم در حفاظت منابع ملی را خوب ارزیابی کرد و از شهروندان خواست در تماس با "شماره ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود. 

 

لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری باشگاه خیرنگاران جوان 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :