پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با همکاری بنیاد علوی دو پروژه آبخیزداری در بخش جازموریان اجرا می شود.
بازدید : 208 12 آبان 1399 ساعت 10:54 شماره :78707

با همکاری بنیاد علوی دو پروژه آبخیزداری در بخش جازموریان اجرا می شود.

ظهر امروز دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در محل دفتر خود با مهدی بهرامی مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی جازموریان (نماینده بنیاد علوی) در رابطه با پروژه های آبخیزداری بخش جازموریان تشکیل جلسه داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در گفتگو با خبرنگار پیام طبیعت گفت: براساس توافقنامه فی مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و بنیاد علوی اجرای ۲ پروژه آبخیزداری در بخش جازموریان از مصوبات جلسه امروز است.

حمزه احمدی اضافه کرد: طبق توافقنامه منعقد شده بین این دو مجموعه مقرر شد ۵۰ درصد از هزینه اجرای این دو پروژه آبخیزداری توسط بنیاد علوی تامین شود.

احمدی با اشاره به اینکه پس از مطالعات لازم هزینه اجرای این پروژه ها محاسبه شده است، بیان کرد: طبق توافقنامه مذکور حداکثر سهم مشارکت بنیاد علوی در اجرای این پروژه ها مبلغ ۳۵ میلیارد ریال است.

وی کنترل رسوب، جلوگیری از فرسایش و فقیر شدن اراضی، تقویت سفره های آب زیر زمینی و جلوگیری از بروز سیلابهای ویرانگر و خسارت ناشی از آن، افزایش تولیدات مرتعی و دامی، جلوگیری از مهاجرت های بی رویه روستائیان، بهبود اشتغال و ارتقاء سطح درآمد روستائیان و آبخیزنشینان، مهار و کنترل آب های زیرزمینی و تقویت منابع آب موجود در منطقه را از اهداف اجرای این پروژه های آبخیزداری دانست.
احمدی افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد پروژه کمربند سبز جهت جلوگیری از خسارت ناشی از ریزگردها و بادهای ۱۲۰ روزه در این بخش مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد تا در آینده نزدیک با همکاری بنیاد علوی در این راستا اقداماتی صورت پذیرد.

در ادامه نیز در خصوص فعال نمودن صندوق های خرد روستایی که طی سالهای اخیر تحت عنوان پروژه ترسیب کربن فعالیت میکردند بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است مهندس شاهرخی معاون آبخیزداری، مهندس سنجری معاون فنی اداره کل و مهندس دارابی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبارجنوب نیز در این جلسه حضور داشتند.

 

لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری شبستان 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :