پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تصرف ۱۸ هکتارو ۳۹۴۴ مترمربع از اراضی ملی شهرستان جیرفت
بازدید : 162 12 آبان 1399 ساعت 10:50 شماره :78705

رفع تصرف ۱۸ هکتارو ۳۹۴۴ مترمربع از اراضی ملی شهرستان جیرفت

فرمانده یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان گفت: ۱۸ هکتارو ۳۹۴۴ مترمربع از اراضی ملی شهرستان جیرفت از ید متصرفین خارج شد"

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب ڪرمان، سرهنگ امیرافضلی فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال ۱۸ هکتارو ۳۹۴۴ مترمربع از اراضی ملی روستای گورکت استریچ بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد. 

وی افزود: نیروهای پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جیرفت با همکاری نیروی انتظامی این شهرستان این اراضی ملی را از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند. 

سرهنگ امیرافضلی با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد: هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد. 

وی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

 

لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری شبستان 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :