پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - همکاری اعضاء سازمان نظام مهندسی در تهیه طرح های مرتعداری
بازدید : 153 10 آبان 1399 ساعت 10:48 شماره :78704

همکاری اعضاء سازمان نظام مهندسی در تهیه طرح های مرتعداری


در این جلسه دکتر احمدی ضمن تبریک ماه ربیع الاول و اعیاد پیش رو اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی دارای ظرفیت و توانایی های بالقوه ای است که با ورود اعضای خود به تهیه طرح های مرتعداری، شاهد روند بسیار سازنده در این بخش خواهیم بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی با داشتن سرمایه دانش مطمئنا نقش مهم و اثر گذاری را در این بخش ایفا خواهد کرد.

احمدی با اشاره به اینکه هرگونه بهره برداری از منابع طبیعی بایستی در قالب طرح باشد گفت: امسال یکی از اهداف مورد تاکید سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تهیه طرح های مرتعداری است.

وی با اشاره به اینکه پروانه چرای دام یک مجوز موقت در دست مرتعدار است گفت: باید پروانه های چرای دام صادره شده تا پایان سال ۹۸، حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۰ منجر به طرح اجرایی مرتعداری شود.

دکتر احمدی در ادامه ضمن اشاره به وسعت بالای مراتع در جنوب کرمان به نقش مهم کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در تهیه طرح های مرتعداری اشاره کرد و گفت: در تهیه طرح ضمن توجه به اقدامات احیایی و حفاظتی منطقه بایستی منتفع بودن بهره بردار هم مورد توجه قرار گیرد و با در نظر گرفتن شرایط اکولوژیکی منطقه طرح ها جامع و کامل تهیه و در اختیار مرتعدار قرار گیرد.

لازم بذکر است این جلسه با حضور مهندس کوهستانی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان، مهندس سنجری معاون فنی و مهندس سعیدی رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با کارشناسان و ناظرین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان برگزار شد.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :