پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک تن و هفتصد و شصت و هشت کیلوگرم چوب کهور قاچاق در کهنوج کشف شد.
بازدید : 47 3 آبان 1399 ساعت 10:54 شماره :78540

یک تن و هفتصد و شصت و هشت کیلوگرم چوب کهور قاچاق در کهنوج کشف شد.
فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از کشف یک تن و ۷۶۸ کیلوگرم چوب‌ قاچاق کهور توسط ماموران پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی شهرستان کهنوج خبر داد.

سرهنگ امیرافضلی گفت: با اقدام بموقع نیروهای پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهنوج یک دستگاه خودرو وانت حامل چوب آلات قاچاق کهور که از استان هرمزگان وارد منطقه شده و به مقصد شیراز در حرکت بود توقیف و عامل حمل چوب‌های قاچاق دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده است.

فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان بیان‌ کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بصورت شبانه‌روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق با متخلفان برخورد جدی خواهند کرد.

وی اعلام کرد: حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده و انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

سرهنگ امیرافضلی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :