پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - از تصرف ۷ هکتار از اراضی ملی جیرفت جلوگیری شد.
بازدید : 39 30 مهر 1399 ساعت 10:46 شماره :78538

از تصرف ۷ هکتار از اراضی ملی جیرفت جلوگیری شد.
با حضور به موقع فرماندهی و نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از تصرف ۷ هکتار از اراضی ملی شهرستان جیرفت جلوگیری شد.

سرهنگ امیرافضلی فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: صبح امروز بنا به گزارش مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت گزارشی مبنی بر تصرف ۷ هکتار از اراضی ملی منطقه قنات دره بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت دریافت کردیم که بلافاصله به همراه نیروهای این یگان در منطقه حاضر شده و از این اقدام غیر قانونی جلوگیری بعمل آوردیم.

سرهنگ امیرافضلی با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد: هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد. 

وی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :