پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تصرف ۵۲ هڪتار و ۶۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی شهرستان فاریاب
بازدید : 31 31 تير 1399 ساعت 6:54 شماره :75250
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی جنوب کرمان خبر داد:
رفع تصرف ۵۲ هڪتار و ۶۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی شهرستان فاریاب
به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب ڪرمان، سرهنگ امیرافضلی فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال بیش از ۵۲ هڪتار و ۶۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی روستای کنارشکی شهرستان فاریاب ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد. 

وی افزود: پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فاریاب با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی این شهرستان این اراضی ملی را از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند. 

سرهنگ امیرافضلی با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد: هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد. 

وی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :