پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حفاظت از عرصه های منابع طبیعی نیازمند همکاری همه دستگاههای اجرایی است.
بازدید : 50 30 تير 1399 ساعت 8:20 شماره :75068

حفاظت از عرصه های منابع طبیعی نیازمند همکاری همه دستگاههای اجرایی است.
پیش از ظهر امروز سرهنگ خانباز امیرافضلی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان به اتفاق مهندس کریمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فاریاب با حضور در دفتر  بهرام سالاری رئیس دادگاه عمومی این شهرستان با وی دیدار و گفتگو کردند.

این دیدار که در خصوص حفاظت از انفال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی انجام شد، رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب گفت: همه ما باید در صیانت و حفاظت از این امانتی که در دست ماست به درستی انجام وظیفه کنیم تا عملکرد مناسب ما برای  آیندگان الگو باشد.

بهرام سالاری افزود: هرگونه تجاوز به اراضی ملی و انفال، قطع درختان، بوته کنی، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زراعی جرم بوده و با آن به شدت برخورد می‌شود.

وی آگاهی دادن به مردم در حوزه حفظ اراضی ملی را امر مهمی برشمرد و افزود: ارتقاء آگاهی عمومی مردم در زمینه موضوعات حقوقی و اجتماعی اراضی و بکارگیری ظرفیت نهادهای مردمی، سمن‌ها و جوامع محلی به عنوان ناظران عمومی و اهمیت دادن به گزارشات آنان نقش مهمی در حفظ و حراست از عرصه های ملی دارد.

در ادامه این گفتگو سرهنگ امیرافضلی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان به مأموريت و وظايف يگان حفاظت منابع طبيعی اشاره كرد و اظهار داشت: عرصه های طبيعی جزو سرمايه های ملی و متعلق به همه مردم و نسل های آينده است كه ضروری است آحاد مردم و تمامی دستگاه ها و نهادها با منابع طبيعی همكاری لازم را در حفظ و نگهداری از اين ثروت های الهی داشته باشند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :