پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بالغ بر ۷۰۰ هزار اصله نهال جنگلی در نهالستانهای تحت مدیریت منابع طبیعی جنوب کرمان تولید می شود.
بازدید : 50 26 تير 1399 ساعت 8:18 شماره :75065

بالغ بر ۷۰۰ هزار اصله نهال جنگلی در نهالستانهای تحت مدیریت منابع طبیعی جنوب کرمان تولید می شود.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اعلام این خبر گفت: تولید نهال در این نهالستانها با همکاری و مشارک بخش خصوصی در چهار شهرستان جیرفت، کهنوج، فاریاب و رودبار جنوب انجام می شود.

علی قادری با اشاره به ظرفیت تولید سالانه بالغ بر۷۰۰ هزار اصله نهال گلدانی در این نهالستانها تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری  این تعداد نهال تولید و در سطح عرصه های منابع طبیعی کاشته شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان خاطر نشان کرد: در این نهالستانها نهال های بومی، سازگار  با اقلیم منطقه و شرایط بیابانی، سریع الرشدبرای زراعت چوب نظیر کهور ایرانی، کنار، اکالیپتوس، کرت، بادام کوهی، استبرق ،اسکنبیل، گز  و گونه های زینتی تولید و پرورش می یابد.

علی قادری افزود: امروزه نقش مهم و حیاتی جنگل‌ها و درختان در ڪنترل روان آب، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، حفظ و تشڪیل خاڪ، تولید اڪسیژن، پناهگاه حیات وحش و تولید علوفه بر ڪسی پوشیده نیست.

وی بیان داشت: جنگل با افزايش رطوبت هوا و جذب باران، نفوذ آب درخاك و انجام نقش مادر برای چشمه‌ها و رودخانه‌ها و نیز استفاده درختان از آب‌های زيرزمينی، نقش مهمی در ساماندهی گردش آب در طبیعت بازی می كند و رشد درختان‌ در دامنه‌ها سبب‌ افزايش‌ پايداری‌ خاك‌ می شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :