پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۲ دهیاری بخش جبالبارز جنوبی به تجهیزات اطفاء حریق مجهز می شوند.
بازدید : 73 11 تير 1399 ساعت 8:44 شماره :74473

۲ دهیاری بخش جبالبارز جنوبی به تجهیزات اطفاء حریق مجهز می شوند.
روز گذشته ستاد مدیریت بحران شهرستان عنبرآباد با موضوع پیشگیری و اطفاء حریق عرصه های منابع طبیعی به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان در محل فرمانداری عنبرآباد برگزارشد.

فرماندار عنبرآباد علت اکثر آتش سوزی های اخیر مراتع ملی را عوامل انسانی دانست و گفت: اطلاع رسانی و آموزش امر بسیار مهم در تاثیر پذیری شهروندان و رعایت نکات ایمنی در مقوله حفاظت از مراتع است که ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آتش نشانی، محیط زیست و هلال احمر نیاز است از تمام ارکان آموزشی و فرهنگی خود در راستای فرهنگ سازی حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استفاده کرده و با آموزش های مستمر فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی را در بین اقشار جامعه نهادینه کنند.

محمود رئیسی در ادامه از تجهیز دو دهیاری در مناطق بحرانی بخش جبالبارز جنوبی به تجهیزات اطفاء حریق خبر داد و گفت: بدلیل گستردگی عرصه های منابع طبیعی در بخش جبالبارز جنوبی، مقرر شد از محل اعتبارات دهیاری ها، ۲ دهیاری در مناطق بحرانی این بخش به تجهیرات اطفاء حریق مجهز شوند تا در صورت بروز حریق های احتمالی بتوانند با حضور به موقع و در همکاری با منابع طبیعی، مانع از ورود خسارت به عرصه های ملی  شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان نیز حفاظت از منابع طبیعی را نیازمند عزم همگانی دانست و افزود: برای توسعه منابع طبیعی و جلوگیری از نابودی آنها همه باید دست به دست هم داده و برای توسعه و ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی تلاش کنیم.

دکتر حمزه احمدی تصریح کرد: آتش سوزی هر هکتار مرتع یا جنگل میلیاردها ریال خسارت به منابع طبیعی وارد می‌کند و تنها راه جلوگیری از بروز این خسارت، پیشگیری و روشن نکردن آتش در این اراضی است.

دکتر احمدی تعامل و همکاری دستگاه های اجرائی را در موضوع حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در مقابل آتش سوزی های احتمالی بسیار مهم و مؤثر دانست و تصریح کرد: از آنجائی که عرصه های منابع طبیعی دارای وسعت زیادی بوده و امکانات و تجهیزات منابع طبیعی محدود است، اقدامات پیشگیرانه و آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی برای مقابله به موقع با آتش سوزی های احتمالی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در این جلسه وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی با توجه به گرمی هوا و پوشش علفی خشک منطقه را دور از انتظار ندانسته و تاکید کرد: ضروری است که کلیه اکیپ های اطفاء حریق  ثابت و سیار در مناطق بحرانی با کمک جوامع محلی سازماندهی شده و دیگر ارکان ستاد مدیریت بحران شهرستان، در کوتاه ترین زمان ممکن به محل حادثه رسیده و با همکاری های هم در خصوص اطفاء حریق عرصه های جنگلی و مرتعی اقدامات لازم را بعمل آورند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :