پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیش بینی می شود ۵ هزار تن بنه از جنگل‌های جنوب کرمان برداشت شود.
بازدید : 101 10 تير 1399 ساعت 9:14 شماره :74347

پیش بینی می شود ۵ هزار تن بنه از جنگل‌های جنوب کرمان برداشت شود.
حمزه احمدی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در گفت و گو با خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان، با اعلام اینکه ۴۲ هزار هکتار سطح جنگل‌های بنه یا پسته وحشی در جنوب کرمان می باشد، گفت: این درخت جنگلی، یکی از گونه‌های غنی در کوهستان‌های جنوب کرمان است.

وی با بیان اینکه به دلیل بارش‌های خوب در سال ۹۸ و ۹۹ این درختان جنگلی پربار هستند، افزود: پیش بینی می‌شود امسال، ۵ هزار تن بنه از جنگل‌های جنوب کرمان برداشت شود.

احمدی با اشاره به اینکه زمان برداشت بنه در جنوب کرمان، اواخر شهریور است، بیان کرد: برای حفاظت و حمایت از این درخت در بخش گیاه پزشکی، آفات متعددی از جمله کرم برگ خوار بنه، تشی و سوسک‌های چوب خوار و پوست خوار و ...  بررسی و شناسایی شده و برای مبارزه با آن ها اقدامات موثری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه جنگل‌های بنه در جنوب کرمان از ظرفیت‌های گردشگری طبیعی به شمار می‌روند، بیان کرد: این درختان جنگلی با رعایت برداشت درست، یکی از منبع‌های درآمد مردم این منطقه هستند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان تصریح کرد: بخش جبالبارز بیشترین پوشش جنگلی درختان بنه را در جنوب کرمان دارد.

وی بیان کرد: از جمله خواص بنه می توان به تاثیر آن در رفع و کاهش برخی از بیماری‌ها نظیر کمر درد، درد قولنج و درد‌های مفصلی اشاره کرد.

احمدی با بیان اینکه مردم محلی از میوه بنه یا پسته کوهی، غذا‌های متفاوتی درست می‌کنند، گفت: معروف ترین این غذا‌ها، قاتق بنه و چنگمال بنه است.

 لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :