پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دستگیری عاملان آتش سوزی مراتع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت
بازدید : 93 9 تير 1399 ساعت 9:9 شماره :74346

دستگیری عاملان آتش سوزی مراتع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت
سرهنگ امیرافضلی در گفتگو با خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان افزود: این دو نفر عاملان آتش سوزی های اراضی ملی با پیگیری نیروهای یگان حفاظت بخش ساردوئیه شناسایی و با حکم مقام قضایی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل دستگاه قضا شدند.

وی حفاظت از منابع طبیعی را نیازمند عزم همگانی دانست و افزود: برای توسعه منابع طبیعی و جلوگیری از نابودی آنها همه باید دست به دست هم بدهیم و به توسعه و فرهنگ سازی منابع طبیعی کمک کنیم.

سرهنگ امیرافضلی تصریح کرد: آتش سوزی هر هکتار مرتع یا جنگل میلیاردها ریال خسارت به منابع طبیعی وارد می‌کند و تنها راه جلوگیری از بروز این خسارت، پیشگیری و روشن نکردن آتش در این اراضی است.

وی اضافه کرد: تاكنون ۱۵ اكيپ و قریب ۳۳۰ نفر از جوامع محلی در مناطق بحرانی جنوب کرمان از نظر وقوع حريق سازماندهی و آماده همکاری هستند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

 

لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری شبستان 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :