پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نکوداشت هفته منابع طبیعی و آئین درختکاری با کاشت نهال در محوطه فرمانداری رودبار جنوب
بازدید : 66 20 اسفند 1398 ساعت 18:26 شماره :70585

نکوداشت هفته منابع طبیعی و آئین درختکاری با کاشت نهال در محوطه فرمانداری رودبار جنوب
به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب ڪرمان، صبح امروز، آئین بزرگداشت هفته منابع طبیعی و درختڪاری با ڪاشت نهال در محوطه فرمانداری شهرستان رودبار جنوب باحضور قانعی‌فرد فرماندار، عمرانی دادستان، رامشڪ بخشدار مرڪزی، سرهنگ فیروز بخت فرمانده انتظامی، سرهنگ اسفندیاری فرمانده سپاه، دارابی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و ڪارڪنان فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

قانعی‌فرد در این مراسم، ضمن گرامیداشت هفته منابع طبيعي و عرض خسته نباشيد به همه مسئولين، دست اندركاران و حافظین منابع طبيعي، اظهار داشت: منابع طبيعي بستر حيات همگان است، لذا رسالت و وظيفه همه،حفظ و نگهداري از اين موهبت الهي است.

عمرانی افزود: براي پيشگيري از تبعات منفي از بين رفتن منابع طبيعي،با همدلي و همزباني همه مردم و مسئولين كه نياز هميشه ماست، بايستي در راستاي حفظ منابع طبيعي بصورت جدي تلاش نماييم.

دارابی نیز با بيان اينكه درخت و درختكاري نشانه‌اي از زندگي، زيبايي، پاكيزگي و طراوت است، بیان ڪرد: پيشرفت تكنولوژي و افزايش روز افزون آلودگي‌هاي محيطي از مهم‌ترين عوامل تهديد سلامت انسان به‌شمار مي‌روند و ضروري است فرهنگ حفاظت از محيط زيست و توسعه منابع طبيعي و فضاي سبز احيا شود.

فیروز بخت نیز درختكاري را موجب كنترل آلودگي‌هاي زیست محیطی دانست و يادآور شد: همه بايد در حفظ منابع طبيعي و محيط زيست كوشا باشند و هر سال با كاشت يك نهال كوچك، محيط خود را سرسبز و بانشاط تر كنند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :