پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در آستانه دهه فجر، پروژه آبخوانداری فاریاب با حضور سرپرست سازمان جنگل‌ها افتتاح شد
بازدید : 162 10 بهمن 1398 ساعت 12:6 شماره :69267

در آستانه دهه فجر، پروژه آبخوانداری فاریاب با حضور سرپرست سازمان جنگل‌ها افتتاح شد
باحضور معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ڪشور، پروژه آبخیزداری و آبخوانداری (عملیات پخش سیلاب) حوزه آبخیز شهری شهرستان فاریاب افتتاح شد.

دڪتر شهبازی ڪه به منطقه جنوب استان ڪرمان سفر ڪرده است، ضمن بازدید از پروژه‌های جنگلڪاری سنواتی تل‌سیاه و نهالڪاری و بیابانزدایی ڪوگوئیه شهرستان جیرفت بعد از ظهر امروز نیز با حضور در شهرستان فاریاب، به اتفاق مهندس سمیعی مدیرڪل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان، دڪتر برخوری رئیس سازمان جهاد ڪشاورزی جنوب ڪرمان، دڪتر احمدی مدیر‌ڪل منابع طبیعی و آبخیز داری جنوب ڪرمان و هیئت همراه پخش سیلاب را افتتاح ڪرد. 

در حاشیه این مراسم رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ڪشور گفت: به مناسبت چهل و یڪمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 499 پروژه در منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های سراسر ڪشور با اعتبار 522 میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می رسد.

دڪتر احمدی مدیرڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان نیز اظهار داشت: پروژه آبخیزداری و آبخوانداری حوزه آبخیزشهری فاریاب كه شامل عملیات پخش سیلاب خاڪی به حجم 245 هزار متر مڪعب با سرریز سنگی ملاتی به حجم 7 هزار مترمڪعب افتتاح شد.

حمزه احمدی افزود: در بالا دست عملیات پخش سیلاب عملیات هلالی آبگیر به حجم 550 هڪتار و در پایین دست 50 هڪتار جنگلكاري با نهال نیز اجرا شده است.

وی گفت: اعتبار مصوب این پروژه‌ 8 میلیارد تومان، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال 97 و 98 می باشد.

دڪتر احمدی همچنین افزود: هدف از اجرای این پروژه‌ها ڪنترل سیلاب، افزایش و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، پیشگیری و ڪاهش اثرات خشڪسالی، ڪنترل رسوبات، تثبیت خاڪ، آبدهی چاه‌ها و قنوات می باشد.

لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری ایرنا 

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :