پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۱۴ میلیون اصله نهال در کشور غرس می‌شود
بازدید : 137 10 بهمن 1398 ساعت 10:25 شماره :69250
سرپرست سازمان جنگل‌ها:
۱۴ میلیون اصله نهال در کشور غرس می‌شود
صبح امروز جلسه شورای اداری اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان، با حضور دڪتر شهبازی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ڪشور، در محل سالن اجتماعات زنده یاد مهندس بهبودی اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان برگزار شد.

در این نشست ڪه با حضور مهندس سمیعی مدیرڪل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان، دڪتر احمدی مدیرڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان، حجت السلام حسینی زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، معاونین، فرماندهی یگان حفاظت، رؤسای ادارات مستقل و وابسته ستادی و ادارات شهرستانهای تابعه برگزار شد، عملڪرد اداره‌ڪل در سال جاری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

مدیر‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان ضمن تقدیر و تشڪر از حضور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ڪشور و مدیرڪل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان در منطقه جنوب ڪرمان گفت: این منطقه دارای هفت شهرستان با مساحت ۳ میلیون ۸۵۸ هزار هڪتار است ڪه ۹۵ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشڪل می‌دهد.

حمزه احمدی ضمن اشاره به تلاش‌های شبانه روزی و اقدامات ایثارگرانه نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری در منطقه جنوب ڪرمان افزود: طی 10 ماهه سال جاری پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری 83 درصد، پروژه‌های بخش جنگل 95 درصد و روابط عمومی این اداره ڪل 93 درصد پیشرفت فیزیڪی داشته اند و همچنین در بخش‌های حفاظت، مرتع و ترویج پیشرفت فیزیڪی 100 درصد را داشته ایم.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ڪشور ضمن اشاره به اهمیت جنگل و فضای سبز برای ادامه زندگی بشر گفت: طی 150 سال گذشته میزان دی اڪسید ڪربن هوا 30 درصد افزایش داشته ڪه برای سلامتی مضر است.

دڪتر شهبازی افزود: تخریب جنگل‌ها یڪی از عوامل افزایش گاز دی اڪسید ڪربن (co 2 ) است ڪه منجر به بالا بردن دمای محیط هم می شود.

وی ادامه داد: به منظور افزایش سرانه فضای سبز در ڪشور غرس 14میلیون اصله نهال در قالب نهضت نهالڪاری همگانی برای ایرانی سرسبز را در دستور ڪار قرار دادیم.

دڪتر شهبازی ضمن اشاره به خشڪسالی‌های اخیر در جنوب ڪرمان گفت: یڪی از چالش‌های پیش روی ما در ڪشور فرونشست زمین در اثر استفاده بی رویه از سفره‌های زیر زمینی آب است ڪه در جنوب ڪرمان نیز به‌دلیل نبود منابع دیگر آبی بیشترین استفاده از این سفره‌ها است.

وی افزود: منابع طبیعی جنوب ڪرمان به منظور جلوگیری از خطر فرونشست زمین در این منطقه بایستی به‌صورت ویژه بر تقویت سفره‌های آب زیر زمینی و احیا قنوات متمرڪز شود تا ما در منابع طبیعی میراث دار خوبی برای آیندگان باشیم.

دڪتر شهبازی در پایان ضمن تشڪر از تلاش‌های مجدانه منابع طبیعی استان‌های سراسر ڪشور در اجرای پروژه‌های صندوق توسعه ملی گفت: فاز دوم تخصیص اعتبارات این صندوق در صورتی به استانها تعلق می گیرد ڪه تمامی نقاط مختصات پروژه‌ها توسط دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگلها تایید گردد.

لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری ایرنا 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :