پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - درختڪاری و ایجاد فضای سبز در مناطق بیابانی یک ضرورت است
بازدید : 118 10 بهمن 1398 ساعت 10:17 شماره :69248
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:
درختڪاری و ایجاد فضای سبز در مناطق بیابانی یک ضرورت است
به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب ڪرمان، صبح امروز دڪتر شهبازی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ڪشور و مهندس سمیعی مدیرڪل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان به اتفاق دڪتر احمدی مدیر‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان و هیئت همراه از پروژه جنگلڪاری سنواتی تل‌سیاه شهرستان جیرفت بازدید ڪردند.

در حاشیه این بازدید رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ڪشور ضمن اشاره به اینڪه افزایش سرانه جنگل در ڪشور یڪی از اهداف مهم سازمان است گفت: خوشبختانه با حضور و مشارڪت مردم و سمن‌های محیط زیستی و منابع طبیعی سرانه جنگل در ڪشور رو به افزایش است.

دڪتر شهبازی با اشاره به اهمیت جنگلڪاری در ڪشور گفت: با توجه به تغییر اقلیم ڪه تقریبا همه دنیا را درگیر ڪرده، ڪشت درخت و ایجاد فضای سبز در مناطق مستعد و بیابانی ڪشور یڪ ضرورت انڪار ناپذیر است.

در ادامه مدیر‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان نیز گفت: پروژه جنگلڪاری سنواتی تل سیاه در مساحتی برابر با ۴۰۰ هڪتار در منطقه تل‌سیاه شهرستان جیرفت اجرایی شده است.

حمزه احمدی ضمن اشاره به اینڪه نهال‌های ڪشت شده در این پروژه از گونه های سازگار به منطقه نظیر ڪنار و ڪهور هستند افزود: ڪنترل فرسایش بادی و ریزگردها، افزایش پوشش گیاهی مناطق بیابانی و تلطیف هوا برخی از اهداف این پروژه است.

لینک مربوط به خبر:

خبرگزاری شبستان 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :