پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مردم حافظان اصلی عرصه‌های منابع طبیعی هستند
بازدید : 112 8 بهمن 1398 ساعت 10:10 شماره :69246
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان:
مردم حافظان اصلی عرصه‌های منابع طبیعی هستند

«خانباز امیرافضلی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، گفت: طبق بيانات مقام معظم رهبری حفاظت از محيط زيست، جنگل‌ها، منابع طبیعی و فراهم سازی فضايی سالم و با طراوت برای زندگی از اساسی ترين وظايف مردم و مسئولان بوده و ما در يگان حفاظت نيز اين وظيفه را در راستای رهنمودهای رهبری با پشتكار و تلاش بيش از پيش دنبال می کنیم. 

 فرمانده یگان حفاظت اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بیان داشت: سامانه گویای 1504 به عنوان پل ارتباطی بین طبیعت دوستان و یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با هدف حفظ منابع طبیعی و خدادادی ایجاد شده است. 

وی با اشاره به این که نيروهای اين يگان در سراسر منطقه به‌ صورت شبانه روزی به حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی مشغولند، حفاظت و حراست از منابع طبیعی را یک وظیفه عمومی خواند و افزود: مردم و طبیعت دوستان ضمن مشارکت در امر حفاظت از منابع طبیعی، تخریب و تصرف به عرصه‌های ملی و طبیعی و قاچاق مقطوعات چوبی را با سامانه تلفنی یگان حفاظت منابع طبیعی در میان بگذارند.

امیرافضلی ضمن تاکید بر این که مشاركت مردم در اطلاع رسانی می تواند نقش مؤثری در حفاظت بيشتر از اين عرصه‌ها داشته باشد، بیان داشت: در همین راستا طی 10 ماهه سال جاری در بحث دریافت گزارش های مردمی از سامانه 1504 حدود 629 گزارش دریافت شده که مورد رسیدگی فوری قرار گرفته اند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان ادامه داد: از این تعداد گزارش 256 مورد  آن صحت داشته و مابقی گزارش ها غیر مرتبط بوده است.

وی ضمن توصیه به شهروندان جنوب کرمانی، یادآور شد: شهروندان به ویژه ساکنان شهرستان‌های جنوبی هر گونه تخریب و تصرف افراد سودجو در اراضی مرتع ای و جنگلی منطقه را با سامانه تلفنی 1504 به ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند تا ماموران این اداره اقدامات قانونی در این خصوص انجام دهند.

 لینک مربوط به خبر:
خبرگزاری شبستان
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :