پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 500 هزار متر مکعب از سیلاب رمشک کنترل شد
بازدید : 163 21 دی 1398 ساعت 13:19 شماره :68532
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان:
500 هزار متر مکعب از سیلاب رمشک کنترل شد

امروزه اهمیت و نقش ویژه پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری بر هیچکس پوشیده نیست و در همین راستا به اذن مقام معظم رهبری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال 1398 اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان ضمن اشاره به اینڪه آبخیزداری مهم ترین راهڪار برای مقابله با خشڪسالی است و ڪنترل روانابها از مزیت‌های اجرای طرح‌های آبخیزداری در این منطقه است افزود: در پی بارندگی های اخیز در حوزه آبخیز رمشک شهرستان قلعه گنج ورود 500 هزار متر مکعب کنترل سیلاب داشتیم.

محمد رضا شاهرخی اضافه کرد: این پروژه آبخیزداری به حجم 3000 متر مکعب با 100 درصد پیشرفت فیزیکی به پایان رسیده است.

وی افزود: امسال این پروژه با 2 سازه سنگی ملاتی واعتبارمصوب 16500 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال 1398 اجرایی شد.

شاهرخی با اشاره به اینکه در هر بارندگی میانگین کنترل سیلاب در جنوب کرمان 250 میلیون متر مکعب است افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته در پی بارندگی های اخیرسازهای اجرا شده در سال 98 حوزه آبخیز رمشک این میزان 500 هزار متر مکعب بوده است.

وی ضمن اشاره به فواید پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان قلعه گنج که در نهایت موجب کاهش اثرات خشکسالی می شوند بیان داشت: ڪنترل سیلابهای مخرب به اراضی پایین دست، افزایش و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی، کنترل رسوب، تثبیت خاک و بهبود پوشش گیاهی برخی از مهمترین تاثیرات پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری دراین شهرستان است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :